SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Będą okolicznościowe nabożeństwa i modlitwy do Przemienienia Pańskiego.
W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych. Od 17:20 zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
W pierwszą sobotę przed Mszą wieczorną odprawimy różańcowe nabożeństwo wynagradzające od 17:00.

3. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania Świety Franciszek otrzymał w niej słynny odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia.
Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

4. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

5. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny, drohiczyńska od 1 sierpnia, zachęta do sierpniowej abstynencji.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii dzień odpustu Przemienienia Pańskiego przeniesiona z 6 sierpnia – liturgia z tego dnia. Postaramy się uroczyście ten dzień przeżyć. Na Mszy Świętej o 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszamy do zaangażowanie w procesję oraz dzieci z kwiatami. Tego dnia można zyskać odpust zupełny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W poniedziałek, 29 lipca – św. św. Marta, Maria i Łazarz z Betanii, Święte Rodzeństwo, u którego bardzo często przebywał Mistrz z Nazaretu.
– W środę, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli, który pod wpływem lektury religijno-duchowej przeszedł niesamowitą drogę nawrócenia.
– W czwartek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów, patron spowiedników i teologów.

8. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć Przemysław Zaroda, kawaler z parafii Klimontów, diec. Sandomierska i Karolina Szymańska, panna z tej parafii. Zapowiedź II. Kto by znał przeszkody prosimy o powiadomienie.

9. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła, przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.