DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. We wtorek, z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z różańcem wynagradzającym Matce Bożej po Mszy Świętej o 18:00.

3. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, na zakończenie których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– Dzisiaj, w niedzielę, 11 sierpnia – św. Klara, która, zachęcona przykładem św. Franciszka, poświęciła się całkowicie Panu Bogu i z rąk Biedaczyny z Asyżu otrzymała zakonny habit, dając początek Zakonowi Ubogich Panien].
– W środę, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin konwentualny, kapłan i męczennik, który na ochotnika zgłosił się na śmierć głodową za współwięźnia, ojca rodziny.
– W sobotę, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit.

5. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć Maciej Dobrzaniecki, kawaler z tej parafii i Julią Maria Czmut, panna z parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Zapowiedź I. Kto by znał przeszkody prosimy o powiadomienie.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne. Dziękujemy Wspólnocie Gruntowej w Mielniku za użyczenie sprzętu i osobie chętniej za wykoszenie wolnej części na cmentarzu – Bóg zapłać!