DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy młodych Parafian, ich rodziców, nauczycieli, pracowników na Eucharystię o godz. 8:00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W te dni okolicznościowe nabożeństwa.
W pierwszy piątek od 9:00 odwiedzimy chorych Parafian z Komunią Świętą. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od 17:20.
W pierwszą sobotę przed wieczorną Eucharystią nabożeństwo pierwszej soboty od 17:00 z Różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– We wtorek, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.
– W środę, 4 września – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasteczka.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.