l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 29. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.
3. W Kościele powszechnym w dniach 8 do 9 lutego trwał będzie Jubileusz Wojska, Policji i Służby Bezpieczeństwa w ramach Roku Jubileuszowego 2025.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W te dni po Mszy Świętej nabożeństwa z wystawionym Najświętszym Sakramentem. W piątek wizyta u chorych od 9:00. Każdego dnia możliwość spowiedzi od 16:30.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– w poniedziałek, 3 lutego – Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła. Po Mszy Świętej poświęcenie świec i błogosławieństwo z wiązane z tym świętem;
– w środę, 5 lutego – Święta Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół, po Mszy Świętej poświęcenie wody i chleba ku czci tej Świętej;
– w czwartek, 6 lutego – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.
6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła. W sobotę prosimy rodziny następne.