OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

2. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu.

3. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Msza Świętą o godz. 18:00. I pamiętajmy, że każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza. W naszym kościele uroczystość patronalna którą dzisiaj jako odpust parafialny celebrujemy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– Dzisiaj, w niedzielę, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, patron wszystkich proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.
– W czwartek, 8 sierpnia – św. Dominik, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje.
– W piątek, 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), filozofka, karmelitanka, patronka Europy, która poszukując prawdy, odnalazła ją w wierze w Jezusa Chrystusa i w Kościele.
– W sobotę, 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon rzymskiego Kościoła, który poniósł śmierć męczeńską przez spalenie na żelaznej kracie.

5. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła, paniom z parafii za ofiarowanie i przygotowanie kwiatów na odpust. W sobotę prosimy rodziny następne.