CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

2. Do środy włącznie roraty o godz. 17.00. 24 grudnia Msza Święta o 9.00 z rana. Każdego dnia możliwość skorzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą świętą.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 16 grudnia 2020 r. biskup Drohiczyński ks. Piotr Sawczuk udziela kapłanom pracującym w diecezji pozwolenia na sprawowanie czterech Mszy św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1.01) i Objawienia Pańskiego (6.01). Skorzystamy z tego pozwolenia w naszej parafii. Dlatego w Boże Narodzenie w pierwszy dzień o 21.30 Msza św. w Wajkowie (24.12), o północy, o 10.00 i 11.30 w Mielniku, aby możliwie najwięcej osób mogło uczestniczyć fizycznie we Mszy św. w świątyni.

4. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego. Połowa tacy przeznaczona na Fundusz Stypendialny.

5. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień modlitw o świętość Małżeństw i Rodzin.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

7. W tym tygodniu patronuje nam:
– w sobotę 26 grudnia – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.