CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami i ofiarami!

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii o godz. 9:00 i 17:00.

3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne – taca tego dnia na ten cel.

4. W piątek, wizyta u chorych od 9:00; możliwość spowiedzi od 16:20; po Mszy Świętej, nabożeństwo pierwszopiątkowe; w pierwszą sobotę nabożeństwo również po Mszy Świętej.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i prosimy rodziny następne w najbliższą sobotę. Po 2 lutym prosimy rejon II o rozebranie żłóbka i choinek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Wtorek, 31 stycznia – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

7. W dniu 3 lutego jest wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, którego pomocy wzywamy przy chorobie gardła. Będzie błogosławieństwo świec i modlitwa za jego wstawiennictwem.