DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W środę, 17 stycznia, przypada 40. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego SChr, kapłana, który ponad 90 lat temu organizował z polecenia Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB, zgromadzenie zakonne braci i księży chrystusowców powołane do pracy wśród Polonii, a w 1959 roku założył żeńskie zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla tego samego celu. W grudniu 2022 roku papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót i formalnie zakończył się jego proces beatyfikacyjny. Do beatyfikacji potrzebny jest cud za wstawiennictwem Sługi Bożego.

2. Również w środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

3. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana w różnych miejscach naszej diecezji.

4. W najbliższą niedzielę, 21 stycznia, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego oraz dzień babci

5. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W środę, 17 stycznia – św. Antoni Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw.
– W piątek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji.

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni i odśnieżanie. W sobotę prosimy rodziny następne.