DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o 17:30 na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stolikach wyłożone kartki, na których prosimy o wypisanie zmarłych, których chcemy polecać w czasie listopadowej modlitwy.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny, taca będzie przeznaczona na Fundusz Misyjny

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła wewnątrz i na zewnątrz i w sobotę prosimy rodziny następne.

8. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;
– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;
– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.