DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

2. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

3. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Tego dnia wspieramy modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

4. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30.

6. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami na tacę będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów oraz zebranie dużej ilości liści wokół kościoła 🙂 . W sobotę prosimy rodziny następne.

8. Znicze Caritas jak każdego roku jak proponujemy, aby były „cegiełką solidarności” z potrzebującymi i widocznym znakiem miłosierdzia, który zapłonie na grobach naszych bliskich wraz modlitewną pamięcią. Znicze w cenie 9zł.

W tym tygodniu patronują nam:
poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.