DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju).

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Diecezjalna uroczystość dziękczynienia za plony tego roku będzie w Jabłonnie Lackiej 12 września 2020 od godziny 11.00.

3. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00, a w sobotę 12.09 zamiast 13-go Msza św. o 18.00 i nabożeństwo fatimskie z Różańcem wynagradzającym.

4. Ze względu, że w Wielki Piątek nie było zbiórki na Ziemię Świętą decyzją Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich ta zbiórka została przeniesiona na niedzielę 13 września, przed świętem Podwyższenia Krzyża. Zbiórka do puszek po Mszach Świętych ma pomagać w utrzymaniu Miejsc Świętych w Ziemi Świętej i chrześcijanom tam mieszkających.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, przygotowanie kwiatów nowożeńcom z rodziną i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.