DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć.

3. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. 27 czerwca wypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny.

5. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych. Tego dnia przewidziana taca na potrzeby Stolicy Świętej, my tę zbiórkę przenosimy na przyszłą niedzielę (30.06) po Mszach Świętych. Prosimy o ofiary do puszek.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W poniedziałek, 24 czerwca – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
– W piątek, 28 czerwca – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary.
– W sobotę, 29 czerwca – św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”. Dzień imienin biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka. W modlitwie polećmy Bogu dostojnego solenizanta.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.