DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie.

4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o 8.15.

5. W sobotę 27.06 jest wspomnienie M.B. Nieustającej Pomocy, dlatego w tym tygodniu zamiast środy Nowenna do M. Bożej w sobotę.

6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i zwracamy się z tą prośbą do kolejnych rodzin.

8. Dnia 29.06 jak co roku jest taca na Stolicę Apostolską – „Świętopietrze”. Ze względu na jedną Mszę św. w parafii, prosimy o taką ofiarę do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.