JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. W tym ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 16:30 polecamy naszych bliskich zmarłych. W poniedziałek, wtorek i środę razem z wypominkami, w następne dni różaniec za zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

5. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek wizyta u chorych od 9:00, możliwość spowiedzi od 16:20. W te dwa dni po Mysz Świętej okolicznościowe nabożeństwa.

7. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w piękny, choć krótki czas Adwentu, wyciszenia i duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia.

8. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni. W sobotę prosimy rodziny następne.