Ogłoszenia parafialne XVI niedziela zwykła

Dni patronalne:
Poniedziałek – Święto św. Brygidy Zakonnicy, Patronki Europy.
Wtorek – Wspomnienie św. Kingi Dziewicy.
Środa – Święto św. Jakuba Apostoła.
Czwartek – Wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.

Dziękuję za uprzątnięcie kościoła na dzisiejszą niedzielę i zapraszam następne rodziny do sprzątania za tydzień.
Dzisiaj zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii. Za drugi kwartał zapłaciliśmy za śmieci na cmentarzu 200 zł. z poprzednich zbiórek pozostało w kasie 100 zł. mamy więc minus 100 zł.
W przyszłą niedzielę z racji wspomnienie Św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. święcenie pojazdów. W pewien sposób wszyscy możemy powiedzieć, że od dnia chrztu każdy z nas otrzymuje nowe imię, oprócz tego, które nadają nam, mama i tata, a tym imieniem jest „Cristoforo” Krzysztof, wszyscy jesteśmy Krzysztofami. Co to znaczy: wszyscy jesteśmy tymi, „którzy niosą Chrystusa”. To imię naszej postawy, imię ludzi niosących radość Chrystusa w miłosierdziu Chrystusa. Każdy chrześcijanin jest Krzysztofem, to znaczy przynosi Chrystusa. Ofiara zbierana przy poświęceniu pojazdów przeznaczona jest na środki transportu dla Misji.
W tym tygodniu od poniedziałku do soboty włącznie nie będzie w naszej parafii Mszy św. ponieważ wyjeżdżamy na rekolekcje zakonne do naszego klasztoru w Polanicy Zdroju.
Telefon kontaktowy: 606 438 619. W sprawach szczególnych proszę kierować się do Proboszcza w Niemirowie tel. 856577374.
Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o nas na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymaliśmy.