Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela Zwykła

poniedziałek – św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów

piątek – Wszystkich Świętych

sobotaWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

• Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościoła i zapraszam następne rodziny do sprzątania za tydzień.
  • Od poniedziałku Msze św. w tygodniu odprawiane będą o godzinie 1700.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godzinie 1630. Po nabożeństwie Msza św.
  • W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Jako, że jest to święto nakazane, każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć w tym dniu we Mszy św.

Msza św. w kościele o godzinie 845, a na cmentarzu o godz. 1200. Taca przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza. Po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych. Gdyby padał deszcz Msza św. odprawiona będzie w kościele.

O godz. 1700 modlitwa za zmarłych na cmentarzu z różańcem.

Ze względu na przypadającą uroczystość w tym dniu nie obowiązuje nakaz wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

• W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msza św. o godzinie 1600. Po niej procesja na cmentarz z różańcem i modlitwami za zmarłych.

Wierni, którzy nawiedzą Kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i przez cały następny dzień, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można taki odpust uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i dowolną modlitwę w intencji Ojca św., a także być w stanie łaski uświęcającej.

• Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny od 1 – 8 listopada.
  • Na stoliku znajdują się znicze Caritusu w cenie 5 zł. Zebrane pieniądze przeznaczone są na pomoc osobą ubogim.