PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.

2. W naszej Diecezji – Drohiczyńskiej trwa Sztafeta Modlitw o Powołania do kapłaństwa do życia konsekrowanego (15 lutego – 22 czerwca 2024r.). Każdego dnia z wyjątkiem uroczystości inna parafia naszej Diecezji podejmuje modlitwę. W naszej parafii ten dzień wypada 30 kwietnia. W naszym kościele ten czas modlitwy będzie w najbliższy wtorek od godz. 15:00 przed Najświętszym sakramentem, zakończonym Mszą Świętą o 18:00. W trakcie adoracji o 15:00 Koronka do Miłosierdzi Bożego, inne modlitwy, o 17:00 Różaniec. Kapłani i parafianie proszeni są ponadto o podjęcie tego dnia jakieś praktyki pokutnej w tej intencji (np. Postu).

3. Zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą będziemy odprawiali nabożeństwa majowe (17:30). W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.

5. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione jak w niedzielę o godz. 8:45, 10:00 w Wajkowie i 11:30. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy Świętej o 11:30 odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i litanię do Matki Bożej.

6. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Wizyta u chorych od 9:00.

7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Od maja do października będą ponownie dłuższe nabożeństwa w duchu w fatimskim – wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od 17:00 do Mszy Świętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.
– W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.
– W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary.
– W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.

9. Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić Jakub Kadej i Julita Nesterowicz, oboje z tej parafii. Kto by wiedział o przeszkodach prosimy o powiadomienie.

10. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.