TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Mamy 3 dniu rekolekcji. Jutro i we wtorek Msze Św. o 9 i 17, rano z Gorzkimi Żalami, po południu z nauką rekolekcyjną. We wtorek po Mszy Św. o 17 również spotkanie z młodymi którzy się przygotowują do bierzmowania.

2. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

3. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia jest również 30 rocznica w obecnym kształcie Diecezji Drohiczyńskiej.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

5. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17, Gorzkie Żale w niedzielę o 8:20

6. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra, który jest patronem więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników.

7. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W zakrystii baranki wielkanocne jako pomoc dla działalności Caritasu w diecezji, w kracie puszka z prośbą o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty. Jutro będzie również ks. Dariusz z Niemirowa tuż przed Mszami Świętymi

9. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i w sobotę prosimy rodziny następne.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11:30 spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania w naszej parafii.