DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

2. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

3. Te i inne osobiste intencje przedstawimy Matce Bożej podczas środowej nowenny o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.

5. W piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Podczas Mszy Świętej w czwartek o godz. 18.00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele o godzinie: 17.30. Zapraszam też do licznego udziału w pierwszopiątkowej Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Zaraz po tej Mszy Świętej celebrujemy nabożeństwo pierwszopiątkowe. Pierwszosobotnia nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 17.00. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o 8.00.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, przygotowanie kwiatów i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.