CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, z wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zmiana tajemnic różańcowych.

5. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej i modlitwa za powołanych oraz o nowe powołania.

6. W okresie zwykłym do listopada przed Mszą Świętą czyli od 17:30 będziemy odmawiać w kościele Różaniec. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i w sobotę prosimy rodziny następne.

W tym tygodniu patronują nam:
– środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
– piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.