CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę, 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Świętej o godz. 18:00.

3. W środę przypada 30 rocznica święceń biskupich seniora Antoniego Dydycza. W modlitwie polećmy Go Bogu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.
– W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.
– W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.
– W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.
– W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

5. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć Mateusz Kadej, kawaler z tej parafii i Paulina Weronika Mormol z parafii Niemirów. Zapowiedź II. Kto by znał przeszkody prosimy o powiadomienie.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.