CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 9:00 i 17:00.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: nabożeństwa okolicznościowe po Mszach Św. w te dni. W pierwszy piątek wizyta u chorych od 9:00 i możliwość spowiedzi od 16:30.

5. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca z adoracją po Mszy Świętej.

6. Zakończyła się wizyta duszpasterska u rodzin – kolęda. Dziękujemy za gościnność, wspólne modlitwy i rozmowy. Dziękujemy za złożone ofiary na cele parafialne i również na cele domu zakonnego. Bóg zapłać za wszelką życzliwość!

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w tym tygodniu i w sobotę prosimy rodziny następne

W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
– czwartek, 3 lutego – Świętych Oskara biskupa i Św. Błażeja biskupa i męczennika oraz błogosławieństwo świec i wiernych we wspomnienie tego męczennika
– sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.