CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.
Od maja do października w I-szą sobotę miesiąca będzie rozszerzone nabożeństwo aby wypełnić prośbę Matki Bożej w Fatimie. Od 17.00 możliwość spowiedzi i jednocześnie nabożeństwo wynagradzające. Zachęcamy do obchodzenia pięciu sobót wynagradzających za pięć rodzajów obelg i bluźnierstw przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Przypomnijmy – co jest wymagane, aby uczynić zadość temu nabożeństwu.
1. Spowiedź w pierwsza sobotę lub blisko niej z intencją wynagrodzenia NSM.
2. Komunia w pierwszą sobotę z intencją wynagrodzenia.
3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę.
4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca.
Zachęcamy i zapraszamy do obchodzenia pierwszych sobót i czci Matki Bożej w maju.

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

4. W tym tygodniu patronuje nam:
– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.