CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale w niedziele o godz. 8:20. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca czyli dzień w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17. Spowiedź przed i w czasie drogi krzyżowej. Wizyta u chorych od 9

4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. W piątek i sobotę po Mszy Świętej nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu

5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana
Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i w sobotę prosimy rodziny następne