DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Świętem Chrztu Pańskiego w ubiegłą niedzielę zakończył się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Następujące po tej niedzieli dni otwarły przed nam tak zwany okres zwykły – w ciągu roku, a dokładnie jego pierwszą część, która będzie trwała aż do wtorku przed Środą Popielcową. Liturgiczny okres zwykły, po łacinie zwany: „per annum”, różni się od innych okresów posiadających własny charakter tym, że w tym czasie nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się – zwłaszcza w niedziele – misterium Chrystusa w całej jego pełni. Stąd też zauważalna zmiana koloru szat liturgicznych na zielony.

2. We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu.

3. Natomiast w środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”.

4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

5. Przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzili jako Niedzielę Słowa Bożego. Papież w 2019 roku ustanowił Niedzielę Słowa Bożego po to, aby przez lekturę Pisma Świętego wierni jeszcze bardziej kształtowali swoją chrześcijańską postawę.

6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda, dlatego Msze Święte w tygodniu o godz. 9:00.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i prosimy rodziny następne w najbliższą sobotę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– Wtorek, 17 stycznia – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pierwszy pustelnik, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, aby poświęcić się modlitwie i postom (wspomnienie obowiązkowe).
– Czwartek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek.
– Sobota, 21 stycznia – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.