DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dzisiaj jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego (w Polsce) za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

2. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dzisiaj prosimy o ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia zamiast w dniu jutrzejszym.

3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

4. Dzisiaj mamy niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypomnijmy zatem nowe formy tego kultu przekazane przez św. siostrę Faustynę Kowalską:
– obraz Miłosierdzia, jego pochodzenie wiąże się z wizją jaką 22 lutego 1931r. w Płockim Klasztorze, miała s. Faustyna
– święto Miłosierdzia Bożego. Po raz pierwszy o pragnieniu ustanowieniu święta Miłosierdzia mówił Pan Jezus w Płocku 1931r. , a później w następnych latach powracał do tego żądania, aż w 14 objawieniach.
– nowenna przed św. Miłosierdzia Bożego. „Pragnę – powiedział Pan Jezus do siostry Faustyny, abyś przez te 9 dni sprowadzała dusze do zdroju mojego Miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują, na trudy życia, a szczególnie w godzinę śmierci” (rozpoczyna się w Wielki Piątek, może być odmawiana w innych okresach)
– koronka do Miłosierdzia Bożego „Dusze, które będą odmawiać tę koronkę, miłosierdzia Moje ogarnie je w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci”. Modlitwę, zwaną koronką do Miłosierdzia Bożego podyktował Pan Jezus w Wilnie 13 września 1935r. , gdy s. Faustyna miała wizję anioła, który z woli Bożej miał ukarać Ziemię.
– godzina Miłosierdzia. W Krakowie w październiku 1937r. w bliżej nieopisanych okolicznościach, polecił Pan Jezus w sposób szczególny czcić godzinę swojej śmierci (15:00), którą sam nazwał: „godziną wielkiego miłosierdzia dla świata”

5. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i w sobotę prosimy rodziny następne.