DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dziś o godz. 8:20 Gorzkie Żale w naszym kościele, w Wajkowie po Mszy Św. o 10:00, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00.
Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych; okazja do spowiedzi od 16:30.
W piątek i sobotę po Mszy Św. okolicznościowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

5. 1 marca, w piątek, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni. W sobotę prosimy rodziny następne.