DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17:30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11:30 spotkanie przed bierzmowaniem.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła wewnątrz i na zewnątrz i w sobotę prosimy rodziny następne.

7. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych, tego dnia nabożeństwo Fatimskie z różańcem wynagradzającym Nepok. Sercu Marii, o 17:30 i Msza święta;
– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia. Tego dnia przypada 43. Rocznica wybory Św. Jana Pawła II.