DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą, przed Mszą Świętą spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

4. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

5. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu, w naszej diecezji jest zbiórka do puszek na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, przygotowanie kwiatów i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

W tym tygodniu patronują nam:
21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.