DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

3. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17:30.

4. W pierwszy piątek miesiąca wizyta u chorych od 9. Możliwość spowiedzi od 17:30 w czasie nabożeństwa.

5. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 nabożeństwo z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, rozważaniem tajemnic różańcowych i Masza święta.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 11:30 pierwsze spotkanie na rozpocznie przygotowania do bierzmowania w przyszłym roku z kandydatami i rodzicem/rodzicami. Zapraszamy na spotkanie w kościele.

8. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów i w sobotę prosimy rodziny następne.

9. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;
– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;
– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;
– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;
– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.