DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Nabożeństwa do piątku o 17:30.

2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Tego dnia przewidziana jest taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W naszym kościele o takie ofiary prosimy do puszek w przyszłą niedzielę po Maszach Świętym.
29 czerwca – dzień imienin biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka. W modlitwie polećmy Bogu dostojnego solenizanta.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Zapraszam więc na pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17:00 i na Eucharystię o 18:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Środa, 28 czerwca – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła.

5. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.