JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a przed nią o godz. 17.30 celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa.

3. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Zaraz po tym nabożeństwie sprawujemy Eucharystię w kolejny dzień oktawy Bożego Ciała.

4. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie ziół i kwiatów.

5. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W czasie nabożeństwa odmówimy akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu, szczególnie ważny w tym dniu.

6. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W Wajkowie tytuł kaplicy, Msza św. dla uczczenia Matki Bożej o godzinie 10.00 w przyszłą niedzielę.

7. W sobotę przypada też ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i zwracamy się z tą prośbą do kolejnych rodzin. Jeszcze raz dziękujemy z przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i zaangażowanie w procesji.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.