NARODZENIE PAŃSKIE
(Msza Święta o świcie i Msza Święta w dzień)

l. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu… Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na codzienność.

2. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Zaś we wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. A w środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia. Zaś w piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

3. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, czyli w przypadające w poniedziałek święto Świętego Szczepana, diakona i męczennika, tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i szkół katolickich. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę : 8:45, 10:00 w Wajkowie, 11:30.

4. W sobotę 31 grudnia o 16:30 nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i prosimy rodziny następne w najbliższą sobotę. Dziękujmy Rejonowi I za przygotowanie żłóbka i ubranie choinek.