NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Drodzy parafianie i goście!
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.
Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte jak w niedzielę. Taca drugiego dnia jest przeznaczona na KUL.

2. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego.

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin. Dziękujemy Rejonowi IV za przygotowanie dekoracji w Ciemnicy i Bożym Grobie, dziękujemy za przygotowanie i ułożenie kwiatów. Na kwiaty do puszki zebraliśmy 1860 zł. Bóg zapłać. Wydaliśmy około 1000 zł, – resztę wydamy na ten cel przy innych świętach.