NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

3. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

4. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian.

5. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

6. Dziękujemy osoba z rejonu 3 za dekorację naszego kościoła – za wykonaną dekorację Ciemnicy, Bożego Grobu i dekorację wielkanocną i posprzątanie wokół kościoła.
Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
Dziękujemy za posprzątanie kościoła i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

7. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, którzy w tym czasie okazali nam swoją życzliwość i za otrzymane dary.