Ogłoszenia parafialne – IX niedziela zwykła

Dni patronalne:
Wtorek – Wspomnienie św. Bonifacego Bp i M.
Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Dziękuję za uprzątnięcie kościoła na dzisiejszą niedzielę i zapraszam następne rodziny do sprzątania za tydzień.
Składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję bardzo za sprawną organizację procesji a więc Służbie Liturgicznej Ołtarza, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, członkom Żywego Różańca, służbie prowadzącej kapłana, i niosącym baldachim i przede wszystkim dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom. Wszystkim obecnym na procesji – Bóg zapłać za chrześcijańskie świadectwo. Byłem pod wrażeniem pięknego śpiewu na procesji. Bóg zap0łać że śpiewaliście i mieliście teksty.
Przez cały czas oktawy Bożego Ciała najpierw będzie odprawiana Msza św. o godz. 18.00, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i procesja Eucharystyczna wokół Kościoła.
W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała święcenie ziół i kwiatów.
W piątek i sobotę przypadają patronalne uroczystości naszego Zgromadzenia. W piątek po Mszy św. nabożeństwo podobnie jak w oktawie Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną i również zapraszam dzieci do sypania kwiatów.
W sobotę młodzież przygotowująca się do bierzmowania ich rodzice i świadkowie bierzmowania przeżywać będą swój dzień skupienia przed bierzmowaniem, które będzie miło miejsce w poniedziałek 11 czerwca. Tak więc o godz. 17.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Eucharystyczne i Msza św. Po Mszy św. próba generalna. Obecność na całości nabożeństwa obowiązkowa.
Można nabywać już kalendarze diecezjalne na 2019 r. w cenie 5 zł.
Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona jest na Świątynię Opatrzności Bożej.
Dzisiaj o 13.15 Msza święta w Moszczonie Królewskiej.
Od poniedziałku będzie na nowo czynna nasza strona internetowa pod tym samym adresem jaki był wcześniej: „parafiamielnik”.
Składam serdeczne podziękowanie za życzliwość i troskę o nas na plebanii. Dziękuję za wszelkie dary, które otrzymaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *