Ogłoszenia parafialne VIII niedziela zwykła

Dni patronalne:

Poniedziałek – Uroczystość św. Kazimierza Królewicza Gł. Patrona Polski.

Środa – Środa Popielcowa.

  • Dziękuję za uprzątnięcie Kościoła na dzisiejszą niedzielę i zapraszam następne rodziny do sprzątania za tydzień.

  • W Środę – Popielec – zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00. W czasie Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Można spożyć trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. W czasie Wielkiego Postu nie dekorujemy kwiatami kościoła. Zachęcam wszystkich do podejmowania dobrowolnych czynów pokutnych na czas Wielkiego Postu.

  • Na stoliku znajdują się skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Można zabierać skarbonki do domu i przynosimy je z darem serca w Wielkim Tygodniu – od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania.

  • W czwartek Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00 z racji poświęcenie Posterunku Policji. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na Mszę św. o godz. 18.00

  • W piątek o godz. 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie dzieci i młodzież. Bezpośrednio po Nabożeństwie Msza święta. Taca zbierana po Drodze Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

  • Gorzkie Żale” śpiewać będziemy w niedzielę przed poranną Mszą św. o godz. 8.30.

  • Rekolekcje Wielkopostne podobnie jak w ubiegłym roku przeżywać będziemy od 5 niedzieli WP. do środy włącznie, tj. od 07 – 10 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi O. Kamil Wawro Vice-Prowincjał naszego Zgromadzenia. Program rekolekcji znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej.

  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na Mszę św.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *