SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 17.00 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

2. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

3. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. Tradycyjnie już sierpień przeżywany jest przez Kościół w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Wierni zaproszeni są do podjęcia w tym czasie całkowitej abstynencji od alkoholu. Jest to znak naszej odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę.

5. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

6. Msze św. od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00; w sobotę o 18.00

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła, przygotowanie kwiatów i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin.

8. Dzień Odpustu Parafialnego Przemienienia Pańskiego przypada w naszym kościele 6 sierpnia, ale przenosimy na 2-gą niedzielę sierpnia – na 9.08.

9. Dzisiaj, na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa dalej prosimy dobrego Boga za wstawiennictwem patrona wszystkich kierowców i podróżujących o opiekę i Boże błogosławieństwo podczas naszych podróży oraz bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych.
Bądźmy wdzięczni za przejechane kilometry. W duchu wdzięczności chcemy wziąć udział w Akcji św. Krzysztofa – 1 grosz za 1kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy organizowanej przez MIVA Polska. Za chwilę modlitwa poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców oraz możliwość wsparcia misjonarzy.

W tym tygodniu patronują nam:
29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.