SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów i z tą prośbą zwracamy się do kolejnych rodzin

3. Nabożeństwa w naszej parafii: w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00 , a w Niedzielę o 8:20 godzinki o Niepokalanych Poczęciu Matki Bożej

4. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem i na parkingu. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Z tej racji będą zbierane ofiary na rzecz misyjnych środków transportu. Jako udział w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr.

5. 20.07 przypada 2 rocznica ingresu do katedry J. E. Ks. Bpa dra Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego. W modlitwie polećmy Go Bogu.

6. W tym tygodniu patronują nam:
– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;
– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;
– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

7. Do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić:
Marcin Ryżko, kawaler z tej parafii i Paulina Dobrogowska z parafii Dołubowo. Zapowiedź 3. oraz Krzysztof Hackiewicz kawaler z tej parafii i Martyna Skrzypiec panna z parafii Żyrzyn diec. Lubelska. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między nimi, proszony jest o powiadomienie