SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W środę, 20 lipca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomoc o godz. 18:00.

3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów.

4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy.

5. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i w sobotę prosimy rodziny następne.

W tym tygodniu patronują nam:
– piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;
– sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

7. 20.07 – 3 rocznica ingresu do katedry J. E. Ks. Bpa dra Piotra Sawczuka, Biskupa Drohiczyńskiego. W modlitwie polećmy Go Bogu.

8. Od 24 do 31 lipca 2022 będzie trwał XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie poświęcenie pojazdów i przy tej okazji będą zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy jako akcja – św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr.