SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. W środę, 15 lutego, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00 i po niej Masza Święta.

4. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i w sobotę prosimy rodziny następne

W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 14 lutego – Święty Cyryl (826-869), mnich i Święty Metody (815/820-885) biskup, apostołowie Słowian, współpatroni Europy oraz Świętego Walentego patrona zakochanych.

Walentynkowy zwyczaj zanany jest w Europie od co najmniej 500 lat. Odnośnie święta zakochanych Stolica Apostolska nie zajmuje żadnego oficjalnego stanowiska, pozostawiając kultywowanie tej tradycji jako osobistą sprawę wiernych. Święto patronalne Święto Walentego jest okazją do podziękowania Bogu za miłość którą nasz obdarza, za tych co nas kochają i których my darzymy silnym uczuciem. Warto pamiętać również o że Święty Walenty jest również patronem chorych na choroby umysłowe, nerwowe i epilepsje.