TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Od jutra przed Mszą Świętą od 17:30 będziemy odmawiać wspólnie Różaniec. Natomiast w środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w najbliższą zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek modlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od 9:00. Od 17:30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W czwartek i piątek po Mszy Świętej okolicznościowe nabożeństwa.
W pierwszą sobotę przed Mszą Świętą od 17:00 wynagradzające nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

3. Dzisiaj po Mszach Świętych prosimy o ofiary do puszek (świętopietrze) do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

4. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć Mateusz Kadej, kawaler z tej parafii i Paulina Weronika Mormol z parafii Niemirów. Zapowiedź I. Kto by znał przeszkody prosimy o powiadomienie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.
– W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów. W sobotę prosimy rodziny następne.