4 NIEDZIELA ADWENTU

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania, przebaczenia, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem.

2. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszej parafii o 22:00 w Wajkowie, o 24:00 pasterka w Mielniku, o 10:00 Wajkowie i o 11:30 w Mielniku, w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia, jak w niedzielę: 8:45, 10:00 w Wajkowie i 11:30 w Mielniku.

3. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino, w czwartek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków Męczenników.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w sobotę o godz. 16:30, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– We wtorek, 26 grudnia – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów ustanowionych przez Apostołów, który „pełen łaski i mocy działał cuda i znaki wielkie wśród ludu” i który za swoją miłość i wierność Chrystusowi jako pierwszy oddał życie.
– W środę, 27 grudnia – św. Jan Apostoł i Ewangelista, autor czwartej Ewangelii, Apokalipsy i trzech listów, jedyny Apostoł, który umarł śmiercią naturalną.
– W czwartek, 28 grudnia – św. św. Młodziankowie – niewinne dzieci z Betlejem, zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje; dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni. W sobotę prosimy rodziny następne. Dziękujemy – Bóg zapłać! za ofiarowane choinki, ich przywiezienie, ubranie, przygotowanie żłóbka i dekoracji rejonowi II i wszystkim osobom, w które w to dzieło się zaangażowały.