NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed Eucharystią.

2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Zapraszamy w tygodniu na Roraty o 17:00.

3. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód. W zakrystii poświęcone opłatki i świece Caritasu na wigilijny stół (mała świeca – 10zł, duża 20zł).

4. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. Zachęcamy do uświęconego tradycją zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu w dniu 24 grudnia. A po wigilii zapraszamy na Pasterkę na godz. 22:00 w Wajkowie i o 24:00 w Mielniku. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o 10:00 w Wajkowie i o 11:30 w Mielniku.

5. Dzisiaj 87r. urodzin papieża Franciszka. Polećmy w modlitwie dostojnego solenizanta.

6. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni. W sobotę prosimy rodziny następne. Prosimy rejon II `o przygotowanie żłóbka i choinek.