CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota. Po Mszach Świętych okolicznościowe nabożeństwa. W czwartek wizyta u chorych od 9:00, w piątek możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą.

3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9:00 i 17:00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

4. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

5. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Po Mszy Świętej pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W środę, 31 stycznia – św. Jan Bosko, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży i wybitny pedagog XIX wieku, który całe życie poświęcił trosce o młodych.

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni i odśnieżanie. W sobotę prosimy rodziny następne.

8. Zakończyła się kolęda-wizyta duszpasterska w naszym domach. Serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy, poczęstunek. Dziękujemy za Waszą, otwartość i życzliwość, za wszystkie ofiary złożona na utrzymanie naszego kościoła i wszystkich wydatków i za wszystkie inne ofiary. Bóg zapłać!