PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…

2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, po Mszy Świętej pobłogosławimy chleb oraz wodę.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic różańcowych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

– We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

– W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.

– W niedzielę, 11 lutego – przypada Światowy Dzień Chorego.

5. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie świątyni. W sobotę prosimy rodziny następne. Dziękujemy osobom z rejonu III za rozebranie choinek i żłóbka. Bóg zapłać!