DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.

4. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

5. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

6. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania po Mszy Świętej.

7. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej; spowiedź od godz. 17:20. Wizyta u chorych od 9:00

8. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej przed Mszą Świętą od godz. 17:00.

9. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów na dzisiejszą niedzielę. W sobotę prosimy rodziny następne.

W tym tygodniu patronuje nam:
– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.