DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszach Świętych.

3. W środę, 7 września, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic różańcowych.

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święta tego dnia o godz. 18:00 z Błogosławieństwem ziarna siewnego.

5. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościoła i przygotowanie kwiatów na dzisiejszą niedzielę. W sobotę prosimy rodziny następne.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11:30 będzie I rocznica I Komunii Świętej.