DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku.

3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca i liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca.

4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, ich rodziny, nauczycieli na Mszą Świętą o godz. 8:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

6. W sobotę 25 czerwca po uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, patronki kaplicy w Wajkowie.

7. Nabożeństwo czerwcowe codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30. W czwartek na zakończenie oktawy w czasie nabożeństwa również procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświęcenie ziół i kwiatów po Mszy Świętej.

8. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i przeżywanie liturgii tego dnia. Dziękujemy za wykoszenie na cmentarzu (maszyną Wspólnoty Gruntowej w Mielniku). Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła i prosimy w sobotę rodziny przystępujących do bierzmowania.

9. 29 czerwca w dniu Świętych Apostołów Piotra i Pawła, jest przewidziana taca, przeznaczona do dyspozycji Stolicy Apostolskiej („pro obolo S. Petri”), a my prosimy ofiary na ten cel do puszek w przyszłą niedzielę po Maszach Świętych.

W tym tygodniu patronuje nam:
– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.