TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. To również dzień imienin J. E. Ks. Bpa. dra Piotra Sawczuka. Ofiary składane do puszek w dniu dzisiejszym będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali przed Mszą Świętą o godz. 17:30 – serdecznie zapraszamy!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30; spowiedź święta od godz. 17:20; wizyta u chorych od godz. 9:00;

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, Jej Niepokalanego Serca przed Mszą Świętą o godz. 17:00.

5. Dziękujemy rodziny bierzmowanych i nowożeńcom za przygotowanie kwiatów i posprzątanie kościoła i wokół.

W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.